Будинок “Вежа”

Будівля в сучасній легкій конструктивній системі; лаконічний зовнішній образ будинку, акцентована спрямованість основних приміщень “на краєвид”. Третій поверх – вільна оглядова тераса під покрівлею та аскетичний набір функцій міні-кухні при виході зі сходового майданчика.

Другий поверх повністю приватний. Тут розташовані дві спальні кімнати та повноцінна ванна кімната. Перший поверх поділяється на вхідну зону, де розташовано головний вхід з вулиці, хол, гостьовий санвузол, сходи на верхні поверхи і коридор до сходів цокольного поверху; приватну зону, де розташована спальна кімната з транзитною гардеробною та окремою ванною кімнатою.

Окремим об’ємом виділяється одноповерхова частина будинку, де розміщено кухню, обідню зону зі столом, вітальню з диваном, кріслами та оптимальним набором корпусних меблів. З цього багатофункційного об’єму є виходи на дві літні тераси, що розташовані на північному заході та південному сході від будівлі. Перша, північно-західна, межує з кухнею-їдальнею та виконує роль обідньої тераси; у теплу пору тут можуть стояти стіл, крісла, шезлонги. Окрім того цей вихід спрямовано на частину ділянки з дитячим та відпочинковим майданчиком. Південно-східна тераса більше належить до приватної зони відпочинку, бо має вихід як з вітальні, так і зі спальної кімнати.

Цокольний поверх сформовано мінімальним набором приміщень – котельня, господарський гараж, сходи на 1-й поверх. Заїзд на ділянку до паркувального майданчика, господарського двору й гаража здійснюється з другорядної вулиці, що огинає ділянку з південного сходу і має значне пониження відносно головного входу, що сприяє економічності рішень вертикального планування ділянки. Головний вхід до будинку розташовано з боку основної вулиці та виділено в об’ємі будівлі подовженим піддашком, що окреслює невеликий ганок. Площини глухих стін межують з великими вітражними вікнами у кімнатах, що визначені як “пейзажні” та малими утилітарними віконцями-“визирами”.

Конструктивна система – залізобетонний фундамент, а також стіни цокольного поверху і перекриття. Далі з відмітки 0.000 несучий просторовий дерев’яний каркас, теплоізоляційне заповнення базальтовою ватою 200 мм, перекриття по дерев’яних балках. Зовнішнє обличкування виконано дерев’яною шпунтованою дошкою з модрини з водостійким покриттям, внутрішнє – частково вологостійкий ГК лист, частково – дерев’яні панелі (шпонована фанера). Дах чотирисхилий, з мінімально допустимим ухилом для покриття даху з бітумної черепиці.